Het aanmaken van een account heeft vele voordelen:
Winkelwagen
Subtotaal winkelwagen
U heeft geen product(en) in uw winkelwagen.
Terugbetaalbaar
Als je recht hebt op een terugbetaling voor dit geneesmiddel, betaal je in de apotheek een verlaagde prijs en niet de prijs die op onze webshop vermeld staat.
Terugbetalingstarief
€ 5,11 (6% inclusief btw)
Verhoogde tegemoetkoming
€ 5,11 (6% inclusief btw)
Dit product moet worden goedgekeurd door de apotheker.
Maximum toegelaten hoeveelheid in winkelwagen bereikt
4.4 Bijzondere waarschuwingen en voorzorgen bij gebruik Leverrisico's Het risico op levertoxiciteit is aanzienlijk hoger bij chronisch alcoholgebruik. Bij deze patiënten moet de dosis dus worden verlaagd. Ernstige leverinsufficiëntie of gedecompenseerde actieve leverziekte, Voorzichtigheid is geboden indien er sprake is van bewezen leverinsufficiëntie. Dat geldt eveneens voor patiënten die veel stoffen verbruiken die leverenzymen induceren (alcohol, barbituraten, anti-epileptica). In die gevallen kan de ophoping van toxische metabolieten van paracetamol leverletsels verergeren of veroorzaken. In een keer een dosis toedienen die overeenkomt met meermaals de dagelijkse dosis kan de lever ernstig beschadigen; er is niet altijd sprake van bewusteloosheid. Het is echter nodig onmiddellijk een arts te raadplegen omwille van het risico op onomkeerbare leverschade (zie rubriek 4.9). Voorzichtigheid is geboden indien de volgende risicofactoren aanwezig zijn, die de toxiciteitsdrempel voor de lever mogelijk verlagen: leverinsufficiëntie (o.a. het syndroom van Gilbert), acute hepatitis, nierinsufficiëntie, chronisch alcoholisme en erg magere volwassenen (< 50 kg). In die gevallen moet de dosering aangepast worden (zie rubriek 4.2). Nierrisico's De toediening van paracetamol aan patiënten met matige tot ernstige nierinsufficiëntie kan leiden tot een ophoping van geconjugeerde verbindingen. Net als bij alle pijnstillers moet de behandeling zo kort mogelijk blijven en beperkt worden tot de duur van de symptomen, omdat de rol van paracetamol niet geheel uitgesloten is in de ontwikkeling van bepaalde nefropathieën voor analgetica. Ernstige huidreacties Paracetamol kan ernstige huidreacties veroorzaken, zoals acute veralgemeende exanthematische pustulose, het syndroom van Stevens-Johnson en toxische huidnecrolyse, die fataal kunnen zijn. Patiënten moeten ingelicht worden over tekenen van ernstige huidreacties en het gebruik van het geneesmiddel moet stopgezet worden zodra er aanwijzingen zijn voor erupties of andere tekenen van overgevoeligheid. Gelijktijdig gebruik met andere geneesmiddelen Een gelijktijdige behandeling met geneesmiddelen die de leverfunctie beïnvloeden, uitdroging en chronische ondervoeding (lage reserves van hepatisch glutathion) zijn ook risicofactoren voor het optreden van levertoxiciteit en die mogelijk de toxiciteitsdrempel voor de lever kunnen verlagen. De maximale dagelijkse dosis mag bij deze patiënten zeker niet overschreden worden. Om het risico op overdosering te voorkomen, is het belangrijk te controleren of de andere geneesmiddelen die worden toegediend, geen paracetamol bevatten. De toediening van een hogere dosis paracetamol dan de aanbevolen doses kan een risico op zeer ernstige leverschade veroorzaken. De eerste klinische symptomen van leverschade worden gewoonlijk 1 tot 2 dagen na de overdosering van paracetamol vastgesteld. De uitgesproken symptomen van leverschade worden gewoonlijk na 3 tot 4 dagen vastgesteld. De behandeling met een antidotum moet zo snel mogelijk gegeven worden. Er zijn gevallen gemeld van metabole acidose met verhoogde anion gap (HAGMA) als gevolg van pyroglutamine acidose bij patiënten met een ernstige ziekte zoals ernstige nierinsufficiëntie en sepsis of bij patiënten met ondervoeding of andere bronnen van glutathiondeficiëntie (bijv. chronisch alcoholisme), die gedurende langere tijd met paracetamol werden behandeld in therapeutische dosering of met een combinatie van paracetamol en flucloxacilline. Indien HAGMA als gevolg van pyroglutamine acidose wordt vermoed, wordt onmiddellijke stopzetting van het gebruik van paracetamol en nauwlettende controle aanbevolen. Meting van 5-oxoproline in de urine kan nuttig zijn om pyroglutamine acidose vast te stellen als onderliggende oorzaak van HAGMA bij patiënten met meerdere risicofactoren. Ouderen Bij oudere patiënten moeten lever- en niertests worden afgenomen om vroegtijdig een eventuele lever- of nierinsufficiëntie op te sporen. Pediatrische patiënten Bijzondere voorzichtigheid en inachtneming van de aanbevolen dosering zijn onontbeerlijk bij epileptische kinderen die met barbituraten, fenytoïne, carbamazepine of lamotrigine worden behandeld. Bij kinderen en adolescenten die behandeld worden met 60 mg/kg paracetamol per dag is de combinatie met een ander antipyreticum niet gerechtvaardigd, tenzij in geval van ondoeltreffendheid. Anderen Consumptie van alcohol tijdens de behandeling wordt niet aanbevolen. Herhaaldelijke toediening van paracetamol is gecontra-indiceerd bij patiënten met bloedarmoede of een hart-, long-, nier- of leverziekte. Bij een langdurige behandeling of bij hoge doses paracetamol is het belangrijk regelmatig de lever- en nierfunctie te controleren. Wanneer analgetica langdurig (>3 maanden) worden gebruikt met een dagelijkse of frequentere toediening, kan hoofdpijn ontstaan of verergeren. Hoofdpijn veroorzaakt door overmatig gebruik van analgetica (hoofdpijn door overmatig gebruik van geneesmiddelen) mag niet worden behandeld door de dosis te verhogen. In dergelijke gevallen moet het gebruik van analgetica in overleg met de arts worden gestaakt. In geval van acute koorts of tekenen van secundaire infectie of het aanhouden van de klachten, is het aangewezen een arts te raadplegen. Voorzichtigheid is geboden bij toediening van paracetamol aan patiënten met een tekort aan glucose-6- fosfaatdehydrogenase en hemolytische bloedarmoede. Voorzichtigheid is geboden in geval van anorexia, boulimie of cachexie: chronische ondervoeding (lage reserves van hepatisch glutathion). Voorzichtigheid is geboden in geval van uitdroging, hypovolemie.
Farmacotherapeutische groep
Dit geneesmiddel is een analgeticum (pijnstiller) en een antipyreticum (het werkt koortsverlagend).
DAFALGAN Pediatrie 300 mg zetpillen is voorbehouden voor kinderen van 15 tot 30 kg.
Therapeutische indicaties
DAFALGAN Pediatrie zetpillen wordt gebruikt bij de symptomatische behandeling van pijn en koorts.
Wordt de klacht van het kind na 3 dagen niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op
met uw arts.
- De werkzame stof in dit middel is paracetamol.
- De andere stoffen in dit middel zijn: semisynthetische glyceriden. Zie rubriek 2 "Wanneer mag
u dit middel niet gebruiken of moet u er extra voorzichtig mee zijn?".
Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u DAFALGAN Pediatrie zetpillen gebruikt als het kind een van volgende geneesmiddelen gebruikt:
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.
De meest ernstige bijwerking veroorzaakt door het gebruik van paracetamol is ernstige leverschade. Dit gebeurt doorgaans alleen bij misbruik van paracetamol door het kind.
De symptomen van leverschade zijn:
vergeling van de huid of het wit van de ogen, pijn bovenaan rechts van de buik, misselijkheid of braken, verlies van eetlust, vermoeidheid, meer zweten dan normaal, bleke huid, abnormale bloedingen, troebele urine.
Als u denkt dat het kind te veel paracetamol heeft gebruikt of als u een van deze symptomen opmerkt, neem dan onmiddellijk contact op met een arts. Als u weet dat het kind meer dan de aanbevolen dosis paracetamol heeft gebruikt, ga dan naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis, zelfs als het kind geen symptomen van een leveraandoening vertoont.
In bepaalde gevallen zijn er ernstige allergische en huidreacties op paracetamol waargenomen. Neem onmiddellijk contact op met uw arts als het kind een van de volgende bijwerkingen ontwikkelt na gebruik van paracetamol:
moeite met ademhalen of slikken zwelling van het gezicht, de lippen, keel of tong urticaria (netelroos) ernstige jeuk vervellende huid
De bijwerkingen worden opgesomd volgens frequentie van voorkomen.
Zelden (komen voor bij minder dan 1 persoon op 1000):
Zeer zelden (komen voor bij minder dan 1 persoon op 10.000):
Frequentie niet bekend (kan op basis van de beschikbare gegevens niet worden bepaald):
Zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties werden gerapporteerd. Indien het kind last krijgt van huiduitslag, mag het dit middel niet meer gebruiken en moet u onmiddellijk uw arts raadplegen.
Het melden van bijwerkingen
Krijgt het kind last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook melden via
België:
Federaal Agentschap voor Geneesmiddelen en Gezondheidsproducten
Website: www.eenbijwerkingmelden.be
e-mail: adr@fagg-afmps.be
Door bijwerkingen te melden, helpt u ons om meer informatie te krijgen over de veiligheid van dit geneesmiddel.
4.6 Vruchtbaarheid, zwangerschap en borstvoeding Zwangerschap Een grote hoeveelheid gegevens over het gebruik bij zwangere vrouwen geeft geen aanwijzingen van misvormingen noch van foeto-/neonatale toxiciteit. Epidemiologische studies over de neurologische ontwikkelingsstoornissen bij kinderen die in de baarmoeder aan paracetamol waren blootgesteld, laten geen eenduidig resultaat zien. Paracetamol kan tijdens de zwangerschap worden toegediend, als het klinisch noodzakelijk is, maar het middel dient zo kort mogelijk in de laagste effectieve dosis en in de geringst mogelijke frequentie te worden gebruikt. Borstvoeding Paracetamol en zijn metabolieten worden in de moedermelk afgescheiden, maar in de therapeutische doses van DAFALGAN 600 mg zetpillen wordt geen enkel effect verwacht op kinderen die borstvoeding krijgen. DAFALGAN 600 mg zetpillen mag tijdens de borstvoeding gebruikt worden. Vruchtbaarheid Er bestaan onvoldoende adequate klinische gegevens over de mannelijke of vrouwelijke vruchtbaarheid.
DAFALGAN Pediatrie 300 mg zetpillen: Deze presentatie is bedoeld voor gebruik bij kinderen van
ongeveer 3 tot 9 jaar (lichaamsgewicht 15 tot 30 kg).
Voor volwassenen en kinderen van meer dan 30 kg (vanaf ongeveer 9 jaar) wordt het gebruik van
De niet te overschrijden maximale dosis bedraagt 60 mg/kg/24 uur.
De te gebruiken dosering moet aangepast worden aan de leeftijd en de toestand van de patiënt.
1 zetpil per keer; tot 4 zetpillen per 24 uur.
Raadpleeg uw arts in de volgende situaties:
• ernstige leveraandoeningen,
• syndroom van Gilbert (familiale niet-hemolytische geelzucht),
• chronische ondervoeding,
• dehydratatie.
| CNK | 3606167 |
|---|---|
| Organisaties | UPSA Belgium SA/NV |
| Merken | Dafalgan |
| Breedte | 60 mm |
| Lengte | 120 mm |
| Diepte | 15 mm |
| Actieve ingrediënten | paracetamol |
| Behoud | Kamertemperatuur (15°C - 25°C) |